Wygrana na Ibizie

Studentka pierwszego roku Akademii Łomżyńskiej Martyna Krawczyńska zwyciężyła a Justyna Korytkowska była druga w 40 edycji Milla Urbana Isla de Ibiza (obie KS PREFBET-SONAROL). Bieg rozegrano w Sant Antonio na hiszpańskiej Ibizie a dystans jednej mili (1609m) najszybciej pokonała Martyna (5:08), tuż za nią na drugiej pozycji finiszowała Justyna (5:09). Bieg był rozgrywany w wolnym tempie a sprawa zwycięstwa rozegrała się na ostatnim okrążeniu po bardzo mocnym finiszu. Zwycięstwo Martyny Krawczyńskiej jest jej drugą wygraną na Ibizie, gdyż w roku ubiegłym również uplasowała się na pierwszym stopniu podium. Nasze zawodniczki wzięły udział w biegu na zaproszenie organizatora, który w ramach startu zapewnił im tygodniowy pobyt.
Tymczasem nasi zawodnicy, którzy startowali w Polsce też osiągnęli dobre wyniki. Mateusz Niemczyk zajął druga lokatę podczas Biegu Kociewskiego rozegranego w Starogardzie Gdańskim a dystans 10km pokonał w czasie 31:07min.
Andrzej Leończuk wywalczył piąte miejsce podczas 32 Półmaratonu Augustowskiego uzyskując czas 1:10,46.